Mikšová United - Roda 1101 Bytča 4:7 (3:3)

Góly: R. Daniš 3, P. Pobijak 2, P. Bologa, J. Puškár

ŽK - M. Šipula

RODA 1101: M. Šipula - P. Bialoň, M. Bologa, Ľ. Daniš, R. Daniš, P. Bologa, P. Pobijak, J. Puškár, M. Hraboš

Vo vyrovnanom derby zápase s Mikšovou, sme po dlhšom čase konečne vyhrali. Úvod stretnutnia nám vyšiel veľmi dobre. Po góloch Petra Pobijaka a Rada Daniša sme v ôsmej minúte viedli 2:0. Zápas sa vo vysokom tempe, kde sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Už od dvanástej minúte sme dohrávali polčas s piatimi akumulovanými faulami. Mikšovej sa podarilo otočiť z 0:2 na 3:2 za štyri minúty. Necelé dve minúty do konca prvého polčasu sa nám podarilo vyrovnať zásluhou Petra Bologu. Nástup do druhého polčasu bol pre nás opäť veľmi dobrý. Vypracovali sme si viacero dobrých príležitostí, ale bez gólového efektu. Vedenie na našu stranu naklonil po skrumáži pred bránou Jožo Puškár. V 43. minúte sme odskočili na rozdiel dvoch gólov po strele od Rada Daniša, 3:5.  V 47. minúte sa Mikšová opäť priblížila na rozdiel jedného gólu, po strele od Mareka Kresáňa. Veľký tlak súpera sme ustáli veľmi dobre a po úniku Petra Pobijaka necelú minútu pred konca sme rozhodli o našom víťazstve. V posledných sekundách zápasu sa postarali Peter Pobijak a Rado Daniš o najkrajší moment zápsu. Vyšachovali si celú obranu Mikšovej a Rado svojím tretím gólom uzavrel na konečných 4:7.

V ďalšom kole nás čaká top favorit súťaže FC Bunker. Termín je nedeľa 24. novembra, ale čas zápasu ešte nie určený.

21.06.2012 19:17
V sobotu 7. júla 2012 sa uskutoční 9. ročník Majstrovstiev okresu Bytča. Samozrejme mužstvo Rody...